طریقه شناسایی پودر اصل و بدل ماشین ظرف شویی

 قرص ظرفشویی فینیش تقلبی رو چجوری میشه تشخیص داد

تشخیص قرص ماشین ظرفشویی فینیش اصلی از تقلبی

مقدمه :

امروزه ماشین ظرفشویی یکی از پرکاربردترین لوازم آشپزخانه بشمار می آید. استفاده درست از آن می تواند عمر دستگاه را طولانی کند. یکی از مهم ترین کارهایی که می تواند در حفظ و نگهداری دستگاه کمک بسزایی کند استفاده از شوینده های مناسب است. فینیش برندی معتبر و قابل اعتماد است که سلامت دستگاه شما را تضمین می کند اما تشخیص اصل و تقلبی بودن آن راهکارهایی دارد.


قرص فینیش :

فینیش یک برند معتبر با سابقه بسیار درخشان است که از سال 1953، کار خود را با تولید شوینده، بخصوص قرص های ظرفشویی شروع کرده و حدود 70 سال است بزرگترین تولید کننده مواد شوینده شناخته شده است. امروزه به دلیل کیفیت خوب و بی نظیر، محصولات این کمپانی در بیش از 40 کشور جهان عرضه و بفروش می رسد.

قرص فینیش علاوه بر فرمولاسیون منحصر بفرد دارای بسته بندی شیک و متنوع در بازار است. این محصول شوینده، قدرت تمیز کنندگی بالا دارد و در عین حال حاوی جلا دهنده ای قوی است که در هنگام ترکیب شدن با آب ظروف شیشه ای را بسیار براق میکند و علاوه بر این سلامت و عمر ظروف را تضمین می کند. در واقع ترکیبات خاص این قرص مانع از ایجاد خط و خش بر روی ظروف و همچنین مانع از تجمع جرم در محفظه ی دستگاه شده و به همین سبب از بوی بد و ناخوشایند ظروف و دستگاه جلوگیری می کند.

چگونگی تشخیص قرص اصلی از بدل

نحوه تشخیص قرص ماشین ظرفشویی اصل و تقلبی در بازار :

همانطور که گفته شد قرص های ظرفشویی دارای فرمولاسیون پیچیده ای هستند به همین دلیل کمتر کمپانی وجود دارد که بتواند در عرصه تولید این محصول پر رقابت و حرفه ای بماند برای همین می توان حداقل نگرانی را در مورد نوع تقلبی آن داشت. شما هم توانید به راحتی با توجه به شکل ظاهری قرص فینیش اصل و تقلبی را تشخیص دهید.


مشخصات ظاهری قرص فینیش اصلی :

تشخیص قرص فینیش اصل از تقلبی ساده و آسان است

_اولین لایه که بر روی قرص قرار دارد، کوچک و قرمز بوده و نقش جلا دهنده را دارد، در حدود 30 درصد از این قسمت در هنگام شستشو و باقیمانده آن طی زمان آبکشی ظروف مورد استفاده قرار می گیرد. _لایه سفید، بخشی است که دارای فرمولاسیون ویژه ای بوده، در زمان شستشو اکسیژن زیادی تولید کرده و چربی روی ظروف را حل میکند. _لایه آبی و زرد پودری است جهت شستشوی ظروف.

راه حل بعدی تشخیص قرص فینیش اصلی از تقلبی شکل ظاهری و کیفیت بسته بندی آن است. باید توجه داشته باشید که بسته بندی قرص های تقلبی، کم کیفیت و نامرغوب می باشند. همچنین اگر قرص ها تغییر رنگ داده باشند، می توان به غیر اصل بودن آن شک کرد. البته در بعضی مواقع نگهداری در محیط نامناسب نیز می تواند علت تغییر رنگ آنها باشد. شما باید بلافاصله بعد از خرید قرص، آنها را در یک فضای خنک و خشک نگهداری کرده و از قرار دادن بر روی سطوح سرد مانند سرامیک خودداری کنید، زیرا این امر ممکن است موجب باز شدن و ترکیدن قرص ها شود

چگونگی تشخیص قرص اصلی از بدل

طریقه شناسایی پودر اصل و بدل ماشین ظرفشویی :

از دیگر مواد شوینده ظرفشویی، می توان به پودر ظرفشویی نیز اشاره کرد. یکی از نقاط ضعف پودر شوینده این است که نوع تقلبی آن در بازار بسیار زیاد است. مهم ترین مشخصه بوی آن است، پودر های بدل بویی شبیه پودر ماشین لباسشویی دارند، در صورتی که پودر ماشین ظرفشویی بوی تیزی دارد و کمی بینی را می سوزاند. دومین مشخصه شکل ظاهری آن است که به صورت کاملا یکدست شده می باشد. .