بررسی فایده ها و مضررات قرص ماشین ظرفشویی

مزایا و معایب استفاده از قرص ماشین ظرفشویی چیست؟

مقدمه :

ماشین ظرفشویی از جمله امکاناتی است که در چند سال اخیر مورد استقبال برای استفاده قرار گرفته. برای شست و شوی بهتر آن از قرص ماشین ظرفشویی استفاده می شود زیرا این قرص ها علاوه بر لکه بری به کمک افزودن نمک برای تنظیم سختی آب نیز به سیستم شست و شو کمک می کنند.


مزایا و معایب استفاده از قرص ماشین ظرفشویی

اگر در مورد مزایا و معایب استفاده از قرص ماشین ظرفشویی ظرفشویی بخواهید بدانید، در ابتدا لازم است وسیله ای به نام ماشین ظرفشویی را بشناسید که جهت رفاه حال افراد در سال های اخیر مورد استقبال قرار گرفته است. چنین وسیله ای به صرفه جویی در مصرف آب کمک می کند ضمن اینکه تمامی ظروف شما را به صورت کامل تمیز شست و شو می دهد. اما نکته مهم در شست و شو استفاده از قرص ماشین ظرفشویی و انتخاب برنامه مناسب برای شست و شوی ظروف می باشد. قرص ها قدرت پاک کنندگی بالایی دارند و موجب می گردند تا ماشین ظرفشویی شما، خروجی تمیزی داشته باشد

قرص های ماشین ظرفشویی :

در ابتدای تولید ماشین ظرفشویی، شوینده ها انواع گوناگونی داشتند از جمله ؛ پودر یا ژل و یا قرص ماشین ظرفشویی. پودر شاید از نظر اقتصادی مقرون به صرفه بود اما کیفیت شست و شوی کمی داشت و به همین دلیل مورد استقبال قرار نگرفت. بعد از پودر، ژل جایگزین شد و مورد استقبال نیز قرار گرفت اما اکنون قرص ها گوی رقابت را از سایر مواد شوینده ربوده اند. اگر می خواهید بدانید چرا باید قرص ماشین ظرفشویی بخریم؟ حتما به کیفیت بهتر تمیز کنندگی قرص ها نسبت به ژل و پودر توجه فرمایید و راحتی استفاده از قرص ها را نیز در نظر داشته باشید. نوعی قرص به نام قرص کوانتوم قدرت لکه بری بسیار بالایی دارد این قرص حتی نمی گذارد جای لکه آب روی ظروف باقی بماند

چرا باید از قرص ماشین ظرفشویی استفاده کنیم؟ :

به دلیل اینکه حتما باید میزان سختی آب بررسی و مناسب سازی شود، اگر شما از قرص هایی استفاده کنید که بخشی از آنها حالت ژلی دارند، (مثلا قرص کوانتوم) هم در دمای 40 درجه در آب حل می شوند و هم به دلیل اینکه سازگاری زیادی با درجات مختلف سختی آب دارند، شما برای به کارگیری این نوع قرص به نمک کمتری احتیاج دارید.


عیب های قرص ماشین ظرفشویی :

مانند هر امکانات دیگری که در کنار صدها سود و فایده اش، ممکن است عیب هایی نیز داشته باشند، در اینجا به یکی از عیب های قرص ماشین ظرفشویی اشاره می کنیم. اگر مقادیر ظرف شما در دستگاهتان کم باشد، ممکن است پس از پایان شست و شو، شاهد بجا ماندن مواد شوینده و قرص های نیمه کار کرده در ماشین ظرفشویی خود باشید. البته پیشنهاد می شود در چنین شرایطی، قرص را داخل محفظه مخصوص خود در دستگاه قرار ندهید و قرص را کف ماشین ظرفشویی بگذارید می دانید که بعضی از برند های تولید کننده ماشین ظرفشویی چنین جایگاهی را برای قرار دادن قرص در کف ماشین تعبیه کرده اند.